“GÜNDEME DAİR” AÇIKLAMAMIZ 16/04/2023

“GÜNDEME DAİR” AÇIKLAMAMIZ 16/04/2023

Bilindiği üzere 15 Nisan 2023 Cumartesi günü sabahından itibaren bilet, tedarik, karaborsa, maç saati değişikliği konularında sosyal medya üzerinde içine girdiğimiz belirsizlikler üzerine beyanımızdır

“23 Nisan Pazar günü Ankara Keçiörengücü Spor ile oynayacağımız maçın biletleri satışa sunulmadan bir gün önce yani 14 Nisan Cuma günü Passolig bilet satış sistemi yarım saatliğine neden açıldı?

Biletleri kim niçin aldı?

Sosyal medyada yansıtıldığı gibi bir siyasi partiye 4 bin toplu bilet verildiği iddiası doğru mudur? Doğru ise maçtan önce kulübe gidip toplu bilet temininde kimler bulunabiliyor?
Yanlış ise böyle bir söylem ortaya neden çıkmıştır?

Keçiörengücü Spor ile karşılaşacağımız müsabakanın biletleri sadece Samsunspor logolu passolig kartlara tanımlanamaz mıydı?

Şampiyonluk kutlamalarının yapılmaya başlanacağı mevzubahis maçta Samsunspor taraftarına pozitif ayrımcılık yapmanın neresi kötü olabilirdi?

Bu yöntemin farklı kulüplerde uygulandığı bilinmiyor muydu? Unutuldu mu?

Bunun gerçekleşme ihtimalini öngören taraftarın çağrılarına neden kulak kabartılmadı?

Maçın saati neden değişti? Madem maç saati değişecekti neden 8 gün önceden maçın biletleri satışa sunuldu?

Türkiye Futbol Federasyonu’dan gelecek karar beklenemez miydi?

Bilet satışından sonra yapılan maç saati değişikliğinin taraftar açısından ortaya çıkaracağı mağduriyetlerin giderilmesi ile ilgili bir çalışma yapılıyor mu?

Binlerce biletin gişe fiyatının çok çok üzerinde fiyatlarla satışa sunulduğunu tecrübe etmekteyiz. Karaborsaya düşen biletler için Samsunspor yönetimi emniyet güçlerine haber verdi mi?”

Dileğimiz;

Aklımıza takılan bu hususların bir an önce aydınlatılması ve bu güzel günlere gölge düşmemesidir.

Sezon boyu oynadığımız müsabakalara gelen renktaşlarımızın mağduriyet yaşamadan sevincimize ortak olabilmeleridir.

Süper lige merhaba dediğimiz bu günlerde böylesi karışıklık ve mağduriyetlerin önüne geçmenin en doğru yolu kombineli taraftar sayısının artması olacaktır.

Bu vesileyle buradan büyük Samsunspor taraftarının yeni sezonda en uygun şartlarda kombine sahibi olması çağrısını yapıyoruz.

1965 Samsunsporlular Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir